Vestiging vanuit buitenland

Komt u uit het buitenland en gaat u langer dan 4 maanden opnieuw in Nederland wonen? En wel in Duiven? Dan moet u dit binnen 5 dagen na aankomst persoonlijk doorgeven in het gemeentehuis. Ook uw eventuele partner en minderjarige kinderen moeten persoonlijk meekomen. U maakt hiervoor online een afspraak.

Goed om te weten

De gemeente moet uw identiteit vaststellen. Daarom moet u persoonlijk met uw identiteitsbewijs langskomen. Ook uw mogelijke partner en minderjarige kinderen komen persoonlijk mee.

Juiste aangifte

Het doorgeven van een verhuizing met onjuiste gegevens kan gezien worden als een overtreding van de verplichting tot het doen van aangifte zoals bedoeld in de Wet basisregistratie personen (Wet BRP). Deze overtreding kan beboet worden met een bestuurlijke boete van maximaal € 325 (artikel 4.17 Wet basisregistratie personen).

Meenemen

  • uw identiteitsbewijs (paspoort of ID-kaart)
  • als u uit Aruba, Bonaire, Curaçao, Saba, Sint Eustatius of Sint Maarten komt: bewijs van uitschrijving
  • originele gelegaliseerde en vertaalde buitenlandse documenten van uzelf en van uw kinderen, zoals geboorte-, huwelijks- of echtscheidingsakten